Jak si vybrat náušnice podle tvaru obličeje?

Dámy, marně se díváte do zrcadla a nedokážete posoudit, jak vám bude určitý tvar náušnic slušet? Krčíte rameny a jste docela bezradné? Nevěšte hlavu. Poradíme vám několik pravidel, s nimiž obratně skryjete své nedostatky a vyzdvihnete přednosti. Nemusíme samozřejmě zdůrazňovat, že naše triky neplatí jenom pro dámy. Hodí se i pánům, kteří se chtěli náušnicemi ozdobit.

Odpoutejte pozornost od nedostatků

Pozorně si prohlédněte, jaký máte tvar obličeje. Rozeznáváme čtyři základní: trojúhelníkový, kulatý, čtvercový a oválný. Správný výběr náušnic se odvíjí právě od tvaru obličeje. Máte-li pocit, že je váš obličej třeba příliš zakulacený, vhodnými náušnicemi můžete od tohoto nedostatku odvést pozornost. Naopak nevhodná volba nedokonalosti ještě více vypíchne. Uvidíte ale, že brzy získáte pro správný výběr cit a dokážete poradit třeba i nejisté kamarádce.

Oválný tvar obličeje:

Souměrná oválná hlava nabízí velice široký výběr. Ideální jsou různé oblé tvary: slzy, ovály, ale příjemně bude vypadat třeba i kovová spirálka. Nemusíte se bát ani drobných náušnic s kamínky, třeba brilianty, zirkony, nebo perličky. Například malá kovová mušlička s kamínkem uprostřed bude vypadat skvěle. Pozor si dávejte jedině v případě, že jste propadli vášni k delším visacím náušnicím. Tady je třeba zvýšené opatrnosti. Velmi dlouhé náušnice obličej ještě více prodlužují a zužují, což rozhodně nevypadá dobře. S délkou tedy opatrně. Nikdy by neměla překročit hranu vašeho obličeje – dbejte na dodržení tohoto pravidla.

Kulatý tvar obličeje:

Zapomeňte na velké pecky a kruhy. I jiné mohutné tvary jako třeba velké slzy ještě podtrhují kulatost. Malinké náušnice na šroubky zase v kontrastu s kulatější tváří často zanikají a v konečném důsledku tak pozorovatele opět praští do očí kulatý tvar obličeje. Nechcete-li, aby si každý na první pohled všiml vaší buclaté tváře, zkuste visací náušnice, třeba drobné prvky jako kuličky, kamínky, perličky na řetízcích, s tím, že jeden ozdobný prvek může být vsazený přímo v uchu. Tabu nejsou ani drobné trojúhelníčky, obdélníčky či čtverečky na řetízku. Dbejte na to, aby náušnice dokázaly obličej prodloužit. Právě drobné visící řetízky dokážou hotové zázraky a působí jemně žensky. Upoutají pozornost na motiv, který nesou a dokážou kulatost obličeje doslova „rozbít“. Nebudete se cítit jako naducané panenky, ale elegantní sexy dámy.

Čtvercový tvar obličeje:

Trpíte-li tím, že máte „hranatou“ hlavu, zkuste si vybrat také náušnice, které tvrdé čtvercové rysy umí zjemnit. Dobrou službu vám udělají klidně i jednoduché pecičky, cvočky, ale také slzy. Celkově jsou vhodné kulaté tvary. Určitě vynechejte čtvercové nebo obdélníkové či mnohoúhelníkové tvary s ostrými hranami. Udělaly by vám medvědí službu – naopak by na vaši hranatost ještě více upozornily, a to určitě v žádném případě nechcete. Dobrým nápadem jsou i visací náušnice s řetízky nebo i širšími motivy jako třeba vějířky z per, ovšem za předpokladu, že na jejich konci nevisí třeba mohutný trojúhelník.

Trojúhelníkový tvar obličeje:

Zjednodušeně řečeno, máte-li tento tvar obličeje, potřebujete mít bohatší ozdoby v jeho dolní části, tedy kolem brady a lícních kostí. Měly byste tak odpoutat nežádoucí pozornost od špičatějších tvarů. K tomu se skvěle hodí větší kruhovité tvary, kapky ovály. Oko pozorovatele spočine na nich a nebude analyzovat výraznější lícní kosti a ostřejší bradu. Nemusíte se bát výraznějších mohutnějších, barevnějších tvarů. Třeba i spirálky působí příjemně žensky. Naopak nevýrazné droboučké náušnice vám mnoho parády bohužel nenadělají.

  1. Oválná tvář je ideální. Snese i náušnici ve tvaru plného kruhu.
  2. Visací náušnice s prvkem zachyceným na uchu pomohou kulatějším obličejům.
  3. Trojúhelníkovější tvary ozvláštní mohutné visící náušnice.
  4. Drobné prvky dělají někdy medvědí službu – třeba u kulatých tváří.
  5. Buclaté tváře se nemusí bát propracovaných kulatých prvků.